1.4.08

Kazna

Sinoc je odrzana vanredna sjednica po pitanju subotnje utakmice izmedju NK Celika iz Zenice i NK Sirokog Brijega iz Sirokog Brijega, na sjednici su zasjedali svi celinici oba kluba, kao i petoclana komisija iz NS/FS BIH. Na sjednici koja je trajala 4 sata celnici ekipe Sirokog su konstantno vrsili zestok pritisak na ljude iz saveza i to preko svog prijedsjednika Zlatana Mije Jelica. Naime, glavni adut je bio zadrzavanje sudija u Celikovim sluzbenim prostorijama duze od 5 minuta, tokom sjednice pregledan je snimak utakmice nekoliko puta i ustanovljeno je da je drugo poluvrijeme sudjeno nekorektno. Iako su se zenicani branili i zalili na postupke ljudi iz sirokog, ipak je petoclana komisija prvo stavila na razmatranje ponavljane utakmice, da bi na kraju ipak dosli na zakljucak da se utakmica ne ponavlja nego da se registruje sluzbenim rezultatom a to je 0:3 za ekipu Sirokog, takodje donesena je odluka da se sudija Dusko Pekija trajno suspenduje, kao i komesar utakmice Robert Zrilic, a da se ekipa Celika kazni sa novcanom kaznom od 10.000 KM kao i oduzimanjem 5 bodova. Tako se zenicani mogu pozdraviti sa borbom za titulu, a Siroki je ovim potezom sada vec izbio ispred Modrice na tabeli