5.4.08

Čelik izbio na vrh

Stadion: Bilino polje. Gledalaca: 2.000. Glavni sudija: Aleksandar Malnar 7. Pomoćnici: Mato Stanić i Niko Lacić. Četvrti sudija. Anto Živković. Strijelci: 1:0 Hadžić (42) – 11.met., 2:0 Krajišnik (46) – a.g., 2:1 Dizdarević (48), 3:1 Lukačević (57), 4:1 Mašić (88). Žuti kartoni: Rizvanović i Krdžalić – Žepče.

ČELIK: Burić 6, Lukačević 6,5, Salčinović 6 (od 69.min. Hećo -), Hadžić 7, Novaković 6, Imamović 6,5, Pupčević 6 (od 46.min. Revaniera 6), Moranjkić 6, Karić 6 (od 63.min. Jusić 6), Mašić 6,5, Marković 6,5. Trener: Ivo Ištuk.

ŽEPČE: Trogrlić 5,5, Krdžalić 5,5, Krajišnik 5,5, Jevtić 5, Miletić 5, Rizvanović 5, Mašić 5,5, Džananović 5 (od 46.min. Mahalbašić 5,5), Lučić 6, Isaković 5,5 (od 65.min. Oruč -), Duspara 5 (od 46.min. Dizdarević 6,5). Trener: Ilija Šainović.

U utakmici u kojoj je postignuta pet pogodaka, nogometaši Čelik svladali su fenjeraša Žepče na domaćem terenu i osvojili tri vrijedna boda u utrci za šampionsku titulu. Sama igra obiju momčadi i nije mogla da zadovolji oko 2.000 prisutnih na stadionu, koji će ovaj meč brzo zaboraviti. Prvo poluvrijeme ponudilo je tek jedan pogodak. Postigao ga je Emir Hadžić u 42.minuti sa penaltika koji je dosuđen nakon što je u svom kaznenom prostoru Krdžalić srušio Pupčevića. U nastavku je uslijedila kiša golova. Već u 15.sekundi drugog poluvremena Čelik je udvostručio vodstvo. Na centaršut Lukačevića nespretno je reagovao Krajišnik i pogodio vlastiti gol. Nekih 90 sekundi kasnije uzvratili su gosti preko rezerviste Dizdarevića koji je iskoristio nesmotrenost Karića, uzeo loptu i efektno pogodio iskosa s lijeve strane za 2:1. Utakmica je riješena u 57.minuti kada je udarac Lukačevića sa nekih 25 metara završio u mreži gostiju. Tačku na „i" stavio je Mašić koji je sa nekih 25 metara uz malu pomoć jednog od odbrambenih igrača gostioju uspio iznenaditi Trogrlića.