10.2.09

Čelik - Zrinjski 3:2

U sklopu priprema za proljetni dio sezone na gradskom stadionu Neumu Čelik je rezultatom 3:2 savladao lidera dosadašnjeg dijela prvenstva, ekipu Zrinjskog iz Mostara. Golole za Čelik postigli su Hadžić u 51. i 54. i Jančevski u 82. minuti susreta.

U prvom dijelu susreta vodila se podjednaka borba na terenu. Nakon nekoliko neiskorištenih prilka sa na obe strane popularni ''plemići'' su ipak prvi došli do prednosti. Gol za Zrinjski postavio je Mladen Žižović sa bijele tačke. U nastavku susreta ekipa Čelika je ušla u susret sa puno više želje od uspavanih mostaraca. U samo tri minute Hadžić je dva puta zatresao gol Zrinjskog i doveo Čelik do preokreta. Golovi su postignuti u 51. i 54. minuti. U posljednjih pola sata treneri obe ekipe mnogo su mijenjali pa su se na terenu našli nogometaši koji rijetko dobijaju priliku da igraju u zvaničnim susretima. Zrinjski je golom Pehara u 78. minuti susreta poravnao rezultat na 2:2. Ipak, pobjedu Čeliku obezbjedio je možda i ponajbolji pojedinac susreta Jančevski svojim golom u 83. minuti susreta.