4.5.08

Čelik - Mladi Krajišnik

Dvorana Bilmišće. Gledalaca 200. Sudije: Nenadić (Fojnica), Kajan (Mostar) i Miličević (Čitluk). Rezultat po četvrtinama: 6:31, 14:20, 19:16, 15:18.

ČELIK: Čivić, Tavić 11, Martinović 6, Mehanović, Selimspahić 11, Kovačević 14, Pripoljac, Musić 5, Fazlić, Isaković, Halimić 2, Sajić 5. Trener: Behudin Bajgorić.

MLADI KRAJIŠNIK: Deura 7, Stojanović, Rađenović 5, Todorović 2, Kovačević, Žakula 14, Pilav 22, O. Stupar 9, B. Stupar 2, Bejtić 8, Latinović 7, Stanić 9. Trener: Zoran Mikeš.
Košarkašice Mladog Krajišnika lakše od očekivanog slavile su u Zenici protiv domaćeg Čelika u okviru 5.kola Lige 4 za prvaka BiH. Pobjednik je riješen već u prvoj četvrtini koju su gosti dobili sa 25 poena razlike. Kasnije su se Zeničanke koje su i ovaj put nastupile bez svoje dvije ponajbolje igračice Zvjezdane Gagić i Žakline Stojanovske uspjele stabilizovati i počele donekle parirati Banjalučankama, ali to nije bilo dovoljno protiv sastava kojeg vodi Zoran Mikeš. Najefikasnije u redovima MK bile su Aida Pilav sa 22 i Dragoslava Žakula sa 14, dok su kod Čelika Alma Kovačević ubacila 14, a Matea Tavić I Merima Selimspahić po 11 poena.