29.3.08

ČELIK - ŠIROKI B. 3:2 (0:2)

U derbi susretu 20. kola nogometne Premijer lige BiH Čelik je u Zenici pobijedio ekipu Široki Brijeg sa 3:2 (0:2).

Gosti su došli u vodstvo u 2. minuti golom Wagnera, a na 0:2 povisio je Šilić u 6. minuti. Prvi gol za Čelik postigao je Šabić u 60. minuti, dok je Hadžić u 76. poravnao na 2:2. Za veliki preokret i pobjedu Čelika pobrinuo se Hasanović u 84. minuti.
Gosti iz Širokog Brijega su od 49. minute igrali s igračem manje, nakon što je Hannich dobio drugi žuti, tj. crveni karton.
Susret je na stadionu Bilino polje u Zenici, pred oko 10.000 gledala, sudio Duško Pekija iz Prijedora.
Čelik nakon ove pobjede ima 37 bodova i dijeli prvo mjesto s Modričom. Široki Brijeg je treći sa bodom manje.